| Utisci sa Kopaonika u sezoni 2013/2014 |
|
Pogledajte sve utiske i komentare koji su korisnici internet
veb portala infoKOP.net postavili tokom ove ski sezone. Veliki broj
zanimljivih predloga, pozitivnih i negativnih komenatara, vremenskih
prognoza, ski info utisaka ali i mnogre druge stvari koje su turisti i
zaljubljenici u Kopaonik napisali i kroz naš sistem komentara.
Komentari (2177)
W2U
Vaše prognoze su totalno nepouzdane, svaki dan je drugačije, evo npr ovo što ste sad okačili, sutra ako kliknemo na kopaonik biće totalno drugačije za sve dane, a pogotovo za nekoliko dana, npr u nedelju ako kliknemo od ovih padavina neće biti ništa ili će se količine skroz razlikovati tako da ne razumem koja je svrha kačenja prognoze koja ne bude tačna ili približna bar. Eto toliko od mene! Da se nadovezem, povremeno mi jedan prijatelj ostri skije rucno. Ovaj vid ostrenja je prica za sebe u pozitivnom smislu, mada moram priznati da Marconi (taj servis se nalazi u Bg, mislim na 25. Maju, nisam licno nosio skije), odradjuje posao extra, sa keramickom masinom novije generacije.
Problem ostrenja je realan i povezan je sa nesredjenom situacijom ko moze da drzi rentale i servise.Malo servisera zna da ostri rucno a to bi bilo realno skupo za vecinu turista rekreativaca.Ostaje samo mogucnost ostrenja na automatskim masinama na zalost kod nas nema onih novije generacije.Postoje dve jedna na Kopu u okviru servisa u Grandu a druga u Beosportu u Sava centru.Bez zelje za reklamom ai iz moga iskusta preporuka je Beosport i majstor Jampi...mozda jos Salto M.na Banovom brdu i to je to...Kada shvatimo da vrhunski ugodjaj prati i odredjeno ulaganje u sve vezano za to necemo vise imati ovakvih problema,pozz ta sve koji prate ovaj forum.
"Doxakg"
Pa koliko znam profi ski vozači imaju ljude koji im brinu o skijama (: nisam ih bas video kako pre trke turpijaju, bruse i peglaju skije, a skijaju vise nego solidno. Trudim se u životu da što više stvari naučim ali ne mogu sve. I ti Doxa, ako nisi rastavio motor od svog auta i uradio generalku onda i nosi neki vozač, a pogotovo ako nisi svojoj devojci ofarbao kosu i uradio manikir slab si ljubavnik. Moraš da osetiš taj vajb. Kucam ovo samo sale radi, bez namere da te uvredim. Znam ja o čemu ti meni pričas ali zar ne treba taj čovek u tom servisu da to rutinski odradi ili ako ne zna da ti to onda pošteno kaže? Odoh ja da pročitam nešto o farbaju kose, pilingu i manikiru. Nikad se ne zna... pozz svima! Bis sam gore juce i danas, isuvise toplo, moze da se skija i u duksu. Neke staze progledaju ali su ljudi iz SS spremili gomile snega pokraj staza koje na njih nabacuju, pa su staze ujutru posle peglanja perfektne, ali sneg je realno vec oko 11h mokar i tezak za skijanje.
"hertog"Gradimir"
Saki proizvodjac skija ima svoj ugao ostrenja novih skija.Postoji ugao baze i ugao sa strane.Recimo Elan ostri 1,1,(89 stepei) Atomik 1,3 (87 sa strane)K2,1,2.Rossignol:1,1 itd.to je kod novih skija.Kod kupovine starih skija treba se proveriti pod kojim su uglom naostrene.Osrenje Salomona?On ima dva radiusa jedan od repa a drugi od vrha.Skije sa Rokerom i bez ne ostre se isto.Amfibijo skije se moraju ostriti na poseban nacin itd...Ja sam jednom davno ostavio skije u servis u Srbiji(?).Jednom i nikad vise... Odavno sve radim sam za mene i moju ekipu.@azimut (mobile)
Ja svakog vikenda idem za Brus i nazad, nekad zupskim putem, nekad na Stopanju. Na autoputu vozim 140 i treba mi 2 sata i 20 minuta (naravno, bez postovanja ogranicenja. Od Brusa do Kopaonika idem oko 30-40 minuta, kako mi dodje, da li ga ganjam ili ne. Ali kao sto je Kimi napisao, nema razloga za jurnjavom, bolje i malo duze, ali s glavom na ramenim. Narocito kad se uzme u obzir kako ovi moji lokalci dole divljaju za volanom na svom terenu. Inace ovo sto pise Vlajko-Subaru nije ni priblizno 30 km duze preko jezera Celije. Brus-Krusevac preko Celija je 50 km, a zupskim putem je 44, pa je lako izracunati razliku u km. Polako ljudi,oprez za volanom!Pustite vi to za koliko moze najbrze da se stigne,tih sat vremena gore dole vam nece puno znaciti.Ma koliko iskusni bili,svakome ne ne daj Boze moze desiti neki propust i eto nezgode...pamet u glavu !
Sto se tice situacije za sutra,nema promene ,dok je zajladjenje tamo od pocetka naredne nedelje sve izvesnije ![]() Vlajlo-Subaru eto .....izgleda da moze da se komotno stigne za 2 30min......e sad zamislite kroz koju godinu kada stigne auto put pa se putovanje do stopanje i skretanja skrati za 20 min......i jos kada dodje gondola u Brzece pa se ustedi i tih 15-20 min penjanja gore na planinu......na kop ce se ladno stizati za 1 50 min.....to ce onda biti ekstra stvar.....jeste da cemo cekati jos koju godinu ali polako.......koliko vidim Srbija ce bankrotirati a Kop ce procvetati.....milina.....hehe......
@azimut
Sinoć sam se vratio sa Kop-a, nisam išao preko Stopanje već obilaznicom oko Kruševca pa prema Kruševcu sa kružnog toka kod Odžaka, onda kroz Čitluk, pa na ulasku u KŠ (pre Rubin-a) skrenuo ka Aleksandrovcu, i onda preko Novaka, Mrmoža, Šljivova do Brusa i dalje sve kao što je poznato. Tim putem ima oko 30km manje nego preko Ćelija a čini se da se manje vozi kroz naseljena mesta. Ja sam do BG stigao za 2 i po sata |
| 05.06.2026. 01:10 | Temperatura Sunčana dol. |
Temperatura vlažnog term. |
Vetar povetarac | vlažnost | sneg |
| 6.8°C | 6.8°C | 100% | 0cm | ||
| Vedro | sub.osećaj 7°C |
tačka rose 6.8°C |
3,7 m/s (S) |
pritisak 827,8 hPa | staze 0 cm |
04.06.![]() 7 / 11 Promenljivo oblačno sa kišom | 05.06.![]() 7 / 17 Malo oblačno | 06.06.![]() 11 / 16 Malo oblačno | 07.06.![]() 11 / 18 Sunčano | 08.06.![]() 12 / 17 Sunčano | 09.06.![]() 13 / 19 Malo oblačno | 10.06.![]() 12 / 20 Malo oblačno |
| INSTALACIJE | SKI STAZE | SKI PUTEVI | UKUPNO KM |
| 0/24 | 0/49 | 0/30 | 0/58.5 |
| (0%) | (0%) | (0%) | (0%) |
| Sunčana dolina Malo jezero Krst Pančićev vrh Treska Duboka 1 Karaman greben Mali karaman Mali karaman A Marine vode Marine vode A | Karaman Jaram Gobelja relej Gobelja Kneževske bare Gondola Brzeće Gvozdac Duboka 2 Krčmar Mašinac Vučak 2 | Traka Jaram Traka Ski vrtić Dečji park Noćna M.jezero Noćna KGB Noćna Pančić Detaljnije >>> Statistika >>> Ski mapa >>> |