Kopaonik

InfoKOP

Kraljevi Čardaci Kopaonik - 2019
Nacionalna Klasa
English
ZONED
Novi apartmani
MK Mountain Resort Kopaonik
SKI BUS Kopaonik 2021/2022: Radno vreme i stajališta
06.12.2021 | 00:00 -> 24.03.2022 | 22:29
U ski sezoni 2021/2022. na području ski centra Kopaonik saobraćaju tri redovne autobuski linije.

Prva linija prevozi na relaciji Vikend naselje - centar Kopaonika, druga na relaciji Hotel Junior - Gondola, a treća povezuje Brus, Brzeće i centar Kopaonika.

1. Autobuska ski linija iz Vikend naselja, startovala je sa radom 9. decembra 2021. godine i prevoziće putnike do 27. marta 2022. godine. U funkciji su četiri niskopodna autobusa, kapaciteta 290 mesta, koji saobraćaju na relaciji od hotela Milmari do Кonaka (Sunčani vrhovi). Trenutno postoji pet (5) polazaka i ukupno devet (9) stanica. Može se kupiti karta u jednom pravcu, koja će iznositi 200 dinara i povratna karta, koja će iznositi 300 dinara. Кarte se kupuju direktno u autobusu, a prevoz putnika vrši firma Monto Кop d.o.o. Raška.  

Stajališta Red vožnje | Polasci
Glog - Milmari" 8:30 9:30 10:30 15:30 16:30
Srebrna planina" 8:32 9:32 10:32 15:32 16:32
Kraljevi Čardaci 8:34 9:34 10:34 15:34 16:34
Čajetinska česma 8:36 9:36 10:36 15:36 16:36
Jasle 8:38 9:38 10:38 15:38 16:38
Mujen 8:41 9:41 10:41 15:41 16:41
Zoned 8:43 9:43 10:43 15:43 16:43
Žičara Sunčana dolina 8:45 9:45 10:45 15:45 16:45
Hotel Putnik 8:49 9:49 10:49 15:49 16:49
Olga Dedijer 8:52 9:52 10:52 15:52 16:52
Konaci 8:55 9:55 10:55 15:55 16:55
Stajališta Red vožnje | Odlasci
Konaci 9:00 10:00 15:00 16:00 17:00
Olga Dedijer 9:03 10:03 15:03 16:03 17:03
Hotel Putnik 9:06 10:06 15:06 16:06 17:06
Žičara Sunčana d. 9:10 10:10 15:10 16:10 17:10
Zoned 9:13 10:13 15:13 16:13 17:13
Mujen 9:15 10:15 15:15 16:15 17:15
Jasle 9:17 10:17 15:17 16:17 17:17
Čajetinska česma 9:19 10:19 15:19 16:19 17:19
Kraljevi Čardaci 9:21 10:21 15:21 16:21 17:21
Srebrna planina 9:23 10:23 15:23 16:23 17:23
Glog - Milmari 9:25 10:25 15:25 16:25 17:25

Telefon za kontakt: +381638025795
Cena jedne vožnje: 200 dinara
Povratna karta: 300 dinara

2. Autobuska ski linija u Brzeću startovala je radom 25. decembra 2021. godine i prevoziće putnike na relaciji Junior - Apart hotel "Kopaonik" - Gondola. Trenutno postoji šest (6) polazaka, a cena povratne karte je 150 dinara. Кarte se kupuju direktno u autobusu, a prevoz putnika vrši firma Kruna iz Brusa. 

Stajališta Red vožnje | Polasci
Junior - Apart hotel "Kopaonik" - Gondola 8:45 9:00 9:15 9:30 12:15 12:30
Stajališta Red vožnje | Odlasci
Gondola - Apart hotel "Kopaonik" - Junior 15:30 15:45 16:00 16:15

Povratna karta: 150 dinara

3. Autobuska ski linija Brus - Brzeće - Kopaonik
 startovala je sa radom polovinom decembra. Prevoz je organizovan od strane autobuskog prevoznika "Jugoprevoz Kruševac". Postoje dva polaska iz Brusa i dva povratka sa Kopaonika. Karte su se kupovale isključivo u autobusu.

Red vožnje | Polasci
Autobuska stanica
Brus
Stanica Brzeće
(Hotel Junior)
Autobuska stanica Kopaonik Cena (jedan smer)
Brus - Kopaonik
Cena (jedan smer)
Brzeće - Kopaonik
06:45 07:15 08:00 330 RSD 210 RSD
11:00 11:30 12:15 420 RSD 240 RSD
Red vožnje | Odlasci
Autobuska stanica Kopaonik Stanica Brzeće
(Hotel Junior)
Autobuska stanica
Brus
Cena (jedan smer) Kopaonik - Brus Cena (jedan smer) Kopaonik - Brzeće
16:00 16:45 17:15 330 RSD 210 RSD
16:15 17:00 17:30 420 RSD 240 RSD

Telefon za kontakt: +381373826320


Komentari (39)
 1 2 > 
Tina
17.02.2022 | 22:07


SKI BUS nije bio dovoljno dobro organizovan ove sezone. Predviđena su bila dva busa po svakom polasku, a zapravo je uglavnom jedan kupio ljude. Drugi je ili išao skoro prazan ili nije išao uopšte. Bus koji je vozio je bio pun ljudi, neki od njih sa skiijama i pancericama stoje na vratima. Stranaca puno. Sramota je, neposlovno i nebezbedno. Ostavlja ružan utisak o ski centru Kopaonik i Vikend naselju. Da li može još nešto da se učini za ovu sezonu, pitam se? U svakom slučaju, treba imati u vidu za sledeću godinu i nedozvoliti ovakvo poslovanje.
Alex
14.02.2022 | 10:52


koja je okvirno cena taxija od kraljevih cardaka iz vikend naselja do suncane doline il malog jezera?
Milan (Android)
14.02.2022 | 09:54


Sada kada ski centar radi od 8:30 mozda je najbolje da bus pocne sa radom od 8
Nebojsa Jolly Kop (Android)
03.02.2022 | 10:03


Ako hocu da dodjem iz vikend naselja do centra u podne jel ima jos neki nacin osim taxija za 1000 dinara?
Dejan (Android)
26.12.2021 | 12:10


Sramota. Ski bus iz vikend naselja treba da saobraća non stop. Gužva je ogromna. Ako želimo da oslobodimo centar od automobila treba da non stop saobraća ski bus, ili se namerno pravi posao za taksiste???
Tanja (Android)
20.12.2021 | 00:35


Da li ostaje isti red voznje iz Brzeca kao i prosle godine?
Stevs
19.12.2021 | 19:55


Kvar je otklonjen, ski bus funkcioniše po redu vožnje.
Stevs
18.12.2021 | 10:24


SKI BUS iz vikend naselja trenutno ne funkcioniše zbog tehničkih problema (kvar).
Tina
17.12.2021 | 18:10


Autobuska linija iz vikend naselja još uvek ne radi. Na osnovu čega ste objevili da počinje sa radom od 9. decembra? Molim Vas izmenite ovaj podatak, jer ljudi čitaju Vašu objavu gore i računaju na taj prevoz. Hvala i pozdrav.
Nikola(mobile)
15.12.2021 | 15:50


Ne pokriva, jel čitate vi druge komentare uopšte?
Zax (Android)
14.12.2021 | 11:46


Kada već ne radi gondola da li ski pass pokriva troškove ski busa iz brzeca?
Goran Tynja (iOS)
07.12.2021 | 21:40


Po svim ovim vasim komentarima, izgleda da treba ukinuti bus. U tom slucaju ce ljudi iz vikend naselja peske.
skias
07.12.2021 | 06:04


Zato što je srpski turizam prilika da se narodu poslednji dinar izvuče iz džepa
Ischgl (iOS)
06.12.2021 | 23:42


Zbog cega Skijaliste Srbije ne organizuje prevoz kao u ski centrima Austrije.Uz kupovinu ski karte gratis je ski bus.
Ski123 (iOS)
06.12.2021 | 21:43


Ima li neko informaciju o tome šta se dešava sa parkingom (prekoputa skretanja za Kragujevačko odmaralište) koji ujedno ima i ulogu autobuske stanice za medjugradsku prevoz. Videh da je tamo uskladišten gradjevinski materijal gradilišta koje se nalazi neposredno iza parkinga. Jel to znači da nas ove godine čeka kolona parkiranih autobusa svuda okolo, a samim tim i još veći saobraćajni kolaps ujutru i popodne, ili su možda odredili neko novo mesto za stanicu?
Goxi (Android)
02.12.2020 | 00:35


MALO JE 5 POLASKA .VELIKE SU GUZVE .BUS SA POCETNE DODJE PUN KOD KOMITE.TO JE RIZIK ZA TURISTE OD KORONE.SAMO VISE POLASKA I ODLASKA UVESTI ZBOG BEZBEDNIJE SITUACIJE 0D KORONE.PROSLE SEZONE BUS NIJE MOGAO DA CESTO PRIMI TURISTE POSLE 3 STANICE KA KONACIMA .VOZILI SU PREKO BROJA.TO NIJE BILO BEZBEDNO.TO JE ZA SVAKU KAZNU PRIVATNOG PREVOZNIKA.NADLEZNI TREBA DA LINIJU DODELE NEKOM KO MOZE DA 0BAVI VISE I REDOVNIJE POLASKE.DOK SE IZGRADI I GONDOLA IZ VIKEND NASELJA.JER JE BUS NUZNO ZLO.
miki qwerty
13.03.2020 | 08:48


inace od 09.03.2020 busevi su ozbiljno proredjeni, ne vazi taj red voznje,ne bi bilo lose da ste to blagovremeno objavili na sajtu
Bugarin (iOS)
06.02.2020 | 15:35


E pretra ga 😂 2.5 sata si čekala BUS? Ne zna se ko je luđi onaj koji vozi bus i kasni 2.5 sata ili onaj što čeka 2.5 sata 😂
Jeca
06.02.2020 | 15:29


No1 virnula sam kroz prozor kao i predhodnih 20 i vise godina koliko imam vikendicu na Kopaoniku, ali ocigledno ti ne znas sta je pravo nevreme pa je za tebe je ovo ne znam sta. Ovde se uopste ne radi o nevremenu nego o turizmu. Saobracaj jeste bio otezan ali silni ski busevi od raznih hotela su odlazili i vracali se. Cekati 2.5 sata skiu bus i da pritom ko god pozove telefonom dobije informaciju da bus stize za 5 min i da posle 2.5 sata ti kazu da ih bas briga sto cekas tolko i da ides kuci je cist bezobrazluk i neprofesionalizam. Bar 4-5 porodica sa malom decom je odustalo od cekanja i u ocaju se vracali kucama jer su se deca smrzla, propao ski pas, propao ceo dan i za tebe je to histerija. Ne to je nevaspitanje, bezobrazluk i primitivizam jer se ovde sve svelo na otimanje para a empatije prema turistima nema nigde. Nije problem stajati 2,3 5 sati napolju ako ti to zelis dobrovoljno ali ako si dosao u ozbiljan turisticki centar takve stavri ne smeju da se desavaju. Resenje uvek postoji ukoliko postoji dobra organizacija. I ovo je danas moglo da bude reseno na mnogo profesionalniji nacin. I da imala sam prilike da skijam i u Sloveniji i Italiji i Francuskoj i da, desava se i tamo kolaps ali ovakve nekulture nema.
no1
06.02.2020 | 13:45


Jeco da li si virnula kroz prozor tokom noci i jutros? Put kroz VN nije bio prohodan celu noc... Kao prva stvar palo je 40 santimetara snega. Kao drugo duvao je orkanski vetar. Kao trece autobus ne moze da preleti do tebe ako je se neko okrenuo na putu ili zaglavio. Mogu da zamislim vozaca koga si smarala kada ce da dodje i sto kasni. Verovatno je covek u agoniji. Samo si mu jos ti falila sa dvoje dece da dizes histeriju. Nista nece deci da fali kao sto ni nama nije falilo 198o tih godina na Kopu kada smo se smrzavali SAMI napolju bez roditelja.

Mi Srbi stalno trazimo dlaku u jajetu i nista nam nase ne valja. Ovo danas je vanredno stanje bukvalno. Navescu primer Tinja pre par godina. Jedna traka je radila zbog mecave. Put pre toga nije bio prohodan celu noc. Naizmenicno su se propustla vozila. Kasnilo se satima. Svi ljudi opusteni nasmejani. Posebno Srbi. Njima u inostranstvu nista ne fali pa taman da padaju sa neba...

Dajte malo realnosti. Pobedite tu frustraciju u sebi.
Jeca
06.02.2020 | 12:56


Ovo sa ski busom koji vozi iz vikend naselja je vise nego katastrofa. Red voznje nema veze sa realnoscu, dodjes u 15:30 kada je redovna linija i cekas do 16h kada je sledeci autobus da bi nas nagurali sve kao stoku da ljudi ne mogu da udju u autobus. Jutros ih je iznenadilo novih 20cm snega u februaru na planini pa smo od pola 10 do 12 cekali ski bus koji do tad nije dosao. Kada smo ih zvali prvo su nas, lagali da je bus krenuo i da treba da stigne svaki cas da bi posle nekoliko poziva vrlo neljubaznio nam odbrusili da idemo kuci ako ne mozemo da cekamoi da ih je bas briga sto se deca smrazavaju 2 sata cekajuci. Ima 4 linije pre podne u pola 9, 9 pola 10 i 10 a popodne u pola 4, 4 pola 5 i 5 i da nisu u stanju da ispostuju red voznje nego se vade na sneg od 20 cm na planini. Da li zaista u Srbiji sve mora da bude naopako. Cena povratne katre 300 din a u jendom pravcu 200 din sto nije malo i jos te tretiraju i voze lose i ne postuju red voznje a hvale se da imaju 4 autobusa. Ovo je danas za mene porazavajuce cekam autobus dva sata sa dvoje male dece da bi na kraju posle silnih lazi dobila odgovor da idem kuci i da ih bas briga sto se deca smrzavaju. Ne znam koliko porodica sa decom se dans vratilo kuci posle 2 sata smrzavanja cekajuci ski bus. U svim ski centrima ski bus je besplatan uz ski pasi ide na 15 minuta, rastereti saopbracaj , parking a kod nas mrze sebe sto rade taj posao pa onda svima nama zagorcavaju zivot. Naravno ski pas nam je za danas propao, u skijalistima Srbije ih ne zanima sto putevi nisu cisti, sto ski bus ne vozi po redu voznje, sto je nastao kolaps i sto nismo stigli na skijanje tako da sve u svemu jedno veliko razocarenje za ovakav ski centar u kome nista ne funkcionise kako treba.
rozalita
27.12.2019 | 10:25


Dali ove godine ima autobuske karte za vise dana (5,6, 7 dana) ili samo karte za 1 dan.
Mitza
26.12.2019 | 23:18


Iz vikend naselja, apartman Meda kako se dolazi do centra, hotela Grand? Preporuka za taxi i okvirna cena. Hvala.
Ivan (iOS)
07.12.2019 | 22:20


Da li postoji neki kombi prevoz od Brzeca do centra?
Dragan Knežević (Android)
30.11.2019 | 20:53


Ne znam za autobuse, ali ja vozim do Kopaonika i nazad (u jednom danu) za 4300 din. To je cena za 4 osobe, iz Kraljeva.
minz
29.11.2019 | 08:50


Da li ce ski bus saobracati i ove sezone (2019/2020) i kada se moze ocekivati red voznje?
lignjoslava
27.06.2018 | 14:08


Daniela, nikada nije ni postojao bus u letnjoj sezoni. Tekst se odnosio isključivo za zimsku sezonu. Za letnju sezonu nije nikoga briga, nažalost. Isto je i sa izletima, svuda se reklamiraju, ali kada ih pozovete onda kažu da je to moguće samo ukoliko imate već formiranu grupu. Nerazumljivo mi je što nemaju i polaske za Rašku, Novi Pazar, Brus. Naime, možete da odete ali da prenoćite u Raški a sutra ujutru da se vratite! Autobus postoji ujutru iz Raške, doveze ljude koji gore rade, i vrati ih oko 15h.
Daniela Jankovic
18.06.2018 | 12:47


Upravo sam proverila prevoz u letnjem periodu na gore navedeni telefon. Uopste nema prevoza na Kopaoniku u letnjoj sezoni! Dakle ko planira da odseda van centra mora imati sopstveni prevoz ili biti spreman na dugo pesacenje od vikend naselja do centra! Kakva je ovo promocija letnjeg turizma na Kopaoniku?
branislavbns
14.01.2018 | 10:50


@ Dr....ugi

Skijališta Srbije nemaju veze sa organizacijom Skibus-a.
Njega je organizovala firma registrovana u Raškoj. Ime firme ja na samom busu pa pročitajte.
MrBućo (iOS)
14.01.2018 | 10:30


@Dr...ugi:
Razlog je toliko glup, da vredja normalnu inteligenciju. Naime, na Jarmu se graniče SO Raška i SO Kruševac, pa jedni drugima (neće da) ulaze u nadležnost. Srpska posla! smilies/sad.gif((
To sam čuo prošle godine kad smo
bili smešteni u Srebrncu jer smo imali “situaciju”.Jedan dan smo ostali na Jarmu, pokvario se tanjir u 14h...ne mozemo da se vratimo na Gobelje, SkiBus okrece ispred nas, a mi zovemo taxi!
 1 2 > 
Napišite komentar (39)
busy
 
Lokacija:

Vrsta smeštaja (527):

Broj osoba:

Datum dolaska:

Datum odlaska:
Hotel Putnik
28.05.2022. 18:14 Temperatura
Sunčana dol.
Temperatura
JAT
vetar vlažnost sneg
Magla 11°C 8.9°C 6  m/s (E) 100% 0cm
Magla sub.osećaj
12°C
temp. Pančić
7°C
5,7 m/s
(E)
pritisak 826.0 hPa staze
0 cm
Live Web kamera sa Kopaonika JAT APARTMANI Kopaonik
Kopaonik WebCAM arhiva
SKI kamere
Šta je sa kamerama pa ih nema?

Održana velika akcija čišćenja Kopaonika
Zašto niste stavili negde oglas da se prijavimo mi bez posla, para da idemo da cistimo Kopaonik da bi nam dosli opet bogati turisti da uzivaju na nas...

SKI kamere
GS-u nije, niti treba da bude posao da menja kese za smeće.

SKI kamere
Vrlo prosta stvar za pocetak moze da se uradi,a mislim da nije ni skupa.Kanta za smece na svakoj stazi na 2-3 mesta.GS se voza sankama po ceo dan ,svu...

Održana velika akcija čišćenja Kopaonika
Jel Brus kao opstina postoji ili se to ugasilo......cisto da znamo

Održana velika akcija čišćenja Kopaonika
Svaka cast!!! Bilo je i vreme!!! Stvarno je izgledao centar kao jedno veliko smetliste….

Održana velika akcija čišćenja Kopaonika
Naravno, bravo za akciju ali dok se ne uvedu kazne za bacanje smeća, trebaće akcije jednom nedeljno. Tek kad počnu da plaćaju 100e za bačenu kesu...

SKI kamere
@hopkop: NP naplaćuje ulaz za vozila i naplaćuje takse i svim komercijalnim objektima na planini (uključujući i SS). Zato oni i organizuju čiš®..

SKI kamere
ne razumem ovu nazovi akciju ciscenja kopaonika svake godine? po meni bi trebalo da svi hotelijeri,skijalista srbije , nacionalni park od ulaznica za ...

Sve o letnjoj sezoni na Kopaoniku (FOTO & VIDEO)
Da ali isključivo zimi...skijanje. Leti kad vidim one kamione...pesak...buldožere ...kranove ...prevrne mi se želudac. Toga zimi nemaaa...samo sn...

SKI kamere
Još nije objavljeno kada počinje zvanično letnja sezona na planinama, tek tada će raditi i letnji sadržaji. 500 dinara je pojedinačna vožnja ž...