Kopaonik
Na Kopaoniku održano Državno prvenstvo u preletu paraglajderom
22.08.2017 | 13:24 -> 22.08.2017 | 13:30
Ove godine srpski i poljski piloti paraglajdera održali su zajedno državno prvenstvo na Kopaoniku. Pobednik u nacionalnoj klasi je Vladimir Bačanin, najbolji u sport klasi je Miljan Petrović, a najbolji klub je SKSLB "Ares". Objedinjeno Državno prvenstvo Srbije i Poljske u preletu paraglajderom okupilo je na Kopaoniku 150 pilota tokom sedam dana. Kako je konkurencija bila otvorena, bilo je letača i iz Kine, Australije i mnogih evropskih zemalja. 

Maksimalan broj dozvoljenih takmičara, odlični vremenski uslovi i izuzetno jaki letački zadaci obeležili su ovo prvenstvo. Kopaonik je inače jednan od najboljih terena za paraglajding u ovom delu Evrope, zbog velike visine, konfiguracije terena, odličnih startova za poletanje i sjajnih termalnih strujanja. Ovog puta su piloti uspevali da lete na čak 3650 nadmorske visine, što je mnogo uticalo i na poboljšanje kvaliteta takmičenja. 

Najbolji srpski pilot na ovom takmičenju je Vladimir Bačanin iz paraglajding kluba "AIR 037". On je ovog puta uspeo da povrati titulu državnog prvaka iz 2014. godine koja mu je prošle godine iskliznula iz ruku zbog odličnog letenja Željka Ovuke iz Sportskog kluba slobodnog letanja i biciklizma "Ares", koji je ove godine trećeplasirani na državnom prvenstvu. Na drugoj poziciji u državi je Srđan Ristanović iz sportskog kluba "Dast devil". 

"Dugo i sa nestrpljenjem sam čekao ovo takmičenje, jer je konkurencija od 150 takmičara bila jaka, borba za plasman zagarantovana i želeo sam da vratim titulu državnog prvaka. Uslovi za letenje su bili odlični, kao i organizacija takmičenja. Poslednji dan je bio možda najbolji dan za letenje u istoriji srpskog paraglajdinga, od kada se organizuju takmičenja u Srbiji.

Trka je bila dugačaka 95 km, a ja sam uspeo da pređem gol liniju drugi, što me je dovelo do prvog mesta na našem državnom prvenstvu i četvrtog u generalnom plasmanu", sumira utiske Bačanin. 

U sport klasi najbolji je bio Miljan Petrović iz paraglajding kluba "Grunf", a za njim su se plasirali Dragomir Milićević iz sportskog paraglajding kluba "Berkut" i Nebojša Rosić iz SKSLB "Ares".

Najbolja ekipa u državi u 2017. godini je sastavljena od pilota iz SKSLB "Ares", a za njima slede aeroklub "Kumulus" i paraglajding klub "Sokolica". 

U ukupnom plasmanu, najbolji rezultat na ovom takmičenju ostvarili su Mihal Gierlah iz Poljske, Bogdan Bialka iz Poljske i Pavel Faron iz Poljske. Naši najbolje plasirani piloti su Bačanin (4), Ristanović (10), Ovuka (11). 

Takmičenje je obeležila i odlična organizacija paraglajding kluba "Golija" iz Raške, uz pomoć volontera iz Kancelarije za mlade.


Napišite komentar (0)
busy
 
Lokacija:

Vrsta smeštaja (516):

Broj osoba:

Datum dolaska:

Datum odlaska:
Hotel Putnik
17.03.2025. 23:10 Temperatura
Sunčana dol.
Temperatura
tačke rose
vetar vlažnost sneg
Slab sneg -6,9°C -8,6°C 1,9  m/s (NW) 88% 1cm
Slab sneg sub.osećaj
-11°C
temp. Pančić
-9°C
4,3 m/s
(NW)
pritisak 824,1 hPa staze
10-30 cm
Live Web kamera sa Kopaonika JARAM RESORT
Kopaonik WebCAM arhiva
INSTALACIJE SKI STAZE SKI PUTEVI UKUPNO KM
0/24 16/49 12/30 21.3/58.5
 (0%)  (32.7%)  (40%)  (36.4%)
Sunčana dolina
Malo jezero
Krst
Pančićev vrh
Treska
Duboka 1
Karaman greben
Mali karaman
Mali karaman A
Marine vode A
Marine vode
Karaman
Jaram
Gobelja relej
Gobelja
Kneževske bare
Gondola Brzeće
Gvozdac
Duboka 2
Krčmar
Mašinac
Vučak 2
Traka Jaram
Traka Ski vrtić
Dečji park

Noćna M.jezero
Noćna KGB
Noćna Pančić

Detaljnije >>>
Statistika >>>
Ski mapa >>>
Aktiviran sistem veštačkog osnežavanja na Kopao...
Otprlike,krcmar je br.1

SKI kamere
..i meni se cini kao poslednji trzaj smiley

SKI kamere
Nema ništa lepše nego kad sneg i topovi zatrpavaju istovremeno 🤍

Aktiviran sistem veštačkog osnežavanja na Kopao...
Skija se i kad rade tri staze, ali je uvek lepše kad postoji više opcija.

SKI kamere
Meni se ovo čini kao poslednji trzaj...do srede i onada ponovo 8-10 C. NADAM SE DA GREŠIM!!!

Aktiviran sistem veštačkog osnežavanja na Kopao...
Znaci bez Krcmara nema skijanja?

SKI kamere
Zašto se ne osnežava još staza, pre svih Krčmar, s obzirom da su uslovi idealni za to i da vode ima i više nego dovoljno?

Aktiviran sistem veštačkog osnežavanja na Kopao...
Da li se planira osvežavanje staze Krčmar? Deluje da su se uslovi stvorili za to. Hvala unapred!

SKI kamere
pozdrav, kakva je procena, da li ce biti snega za skijanje za vikend 21/22/23?

SKI kamere
Da li vredi da se dodje 19. Ili 20.? Da li planiraju da pale topove?

SKI Info
Dok im se radi...i da padne 2m snega cenim da jos jedna nedelja i to je to...oni da mogu zatvorili bi je posle sretenja😂😂😂