Kopaonik

InfoKOP

Kraljevi Čardaci Kopaonik - 2019
Agencija Supernova Travel
English
Harmonija Resort
Novi apartmani
GORSKI hotel
Zbog lošeg vremena Evropa kup pomeren za 10. februar, žičara 6 i staze 6 i 6c neće raditi
31.08.2021 | 00:00 -> 08.02.2022 | 13:58
Evropa kup
Današnja Evropa kup trka veleslaloma je otkazana zbog loših vremenskih uslova (vetar je preko 60 km/h i snežni nanosi na takmičarskoj stazi). Trka je pomerena i biće održana 10.2.2022. godine.

Međunarodna skijaška federacija (FIS) je 2020. godine donela konačnu odluku da ski centar Kopaonik bude domaćin jednog od najprestižnijih skijaških takmičenja, Evropa kupa 2021. godine, u disciplini veleslalom za žene. Međutim, zbog pandemije Kovida-19 takmičenje je u poslednjem trenutku odloženo za sledeću takmičarsku godinu 2021/2022.



Najveći sportski događaj sezone, Evropa kup za skijašice održaće se 8. i 9. februara na Kopaoniku na stazi Crna Duboka. Preko 100 takmičarki iz celog sveta voziće trke u disciplini veleslalom. Staza 6 (Crna Duboka) će zbog pripreme takmičenja biti zatvorena za korišćenje od 31. januara do kraja događaja. Staza 6c, kao i žičara Duboka 1 biće zatvorene od 7. do 9. februara

Odluka da sew Evropa kup održi na Kopaoniku doneta je još 2020. godine nakon test trke koja je održana na stazi Crna Duboka na Kopaoniku. Predstavnik FIS-a tada je bio glavni kontrolor za Balkan i tehnički delegat Bojan Panovski, koji je proveo četiri dana na Kopaoniku i ocenjivao spremnost za organizaciju trke prema utvrđenim standardima i parametrima: uređenost i kvalitet staze Crna Duboka, sistem merenja vremena, prilagođavanje vremenskim uslovima (visoke temperature, ali i padavine koje su nas pratile), organizacija redarske, medicinske i hitne službe, posedovanje sve potrebne opreme, kao i pratećih sadržaja kako za same takmičare, tako i za sudije i tehničku podršku.

Nakon pozitivne ocene koje je tada data ski centru Kopaonik, Skijaškom savezu Srbije i JP "Skijalištima Srbije", da kao jedinstven tim mogu da uspešno organizuju i realizuju jedno ovakvo prestižno sportsko takmičenje.

Skijališta Srbije i ski centar Kopaonik su ovim dobili potvrdu da svojom skijaškom infrastrukturom, kapacitetima, organizacijom, ali i rukovođenjem i upravljanjem stoje rame uz rame sa evropskim ski centrima. Višegodišnje ulaganje u razvoj i unapređenje Kopaonika kao skijaške destinacije, u kojoj je održano više hiljada sportskih događaja i takmičenja, pokazalo je odlične rezultate, a dovođenje Evropa kupa je jedno od njih. 

Javno preduzeće Skijališta Srbije i Skijaški savez Srbije nastavljaju aktivnu kampanju kojom promovišu Srbiju kao skijašku destinaciju i afirmišu skijanje kao veoma značajnu sportsku disciplinu. 


Komentari (23)
Sveznalica (iOS)
10.02.2022 | 08:13


Vidi druze
Pustili ste teske ratrake na stazu i sad vam je pukla ploca
Tako da staza nije odlicna a pitanje je ko je ostao od takmicara jer je sutra trka u sloveniji🤫😉
SkiServisGONDOLA.rs (Android)
09.02.2022 | 22:00


Sutra (ČETVRTAK) biće održan EVROPA KUP.
Staza je top spremna.
Radili smo danas na njoj ceo dan.

Uživajmo sutra u ovom velikom danu za Kopaonik ! 😀😀😀
Goran Tunya (iOS)
08.02.2022 | 21:55


Iskreno vetar je duvao danas nenormalno, Gondola iz Brzecepolisa nije radila a ni pola staza. Steta za ovakav drugorazredni dogadjaj koji nije mogao biti odrzan. Kad se otvori Bela Reka ocekujemo neki znacajnije Fis takmicenje, ako ne dovedemo Zimsku Olimpijadu u Brzece (posle Kine i posle jos nekog, mozda da konkurisemo).
zvezdarac
08.02.2022 | 08:34


Današnja trka je otkazana zbog lošeg vremena.
Nele (Android)
07.02.2022 | 21:06


Hoće li biti negde prenos ?
Vesko (iOS)
06.02.2022 | 19:42


@Mici - ne slazem se.
Pristup crnoj Dubokoj ne zavisi od zice Duboka 1.
Moze se do nje doći i zicom Pančić. Sta onda?
Pristup mora biti fizicki zabranjen i ne sumnjam da ce to biti odradjeno kako treba.
Ne znam koliko ima takmicarki i njihove pratnje, koliko zahteva organizacija, verovatno je to razlog…treba im zica non stop, za trening, za postavljanje staze i rekvizita itd.
Mici (iOS)
05.02.2022 | 19:19


Zatvorena je i zica zato sto bi se nasao neko "pametan" ko bi ipak otisao na Crnu Duboku,a staza kakva je sredjena za takmicenje tesko da bi prosao bez povreda ako bi pokusao da se spusti,pa pretpostavljam da ne zele da rizikuju da se nesto tako dogodi i tako resili potencijalni problem.
Vesko (iOS)
04.02.2022 | 21:40


Bezveze bas da zicara Duboka 1 nece moci da se koristi 3 dana zaredom. Moglo je da se ogranici koriscenje samo za vreme trajanja trke!?
skikiki
03.02.2022 | 13:48


Može li neka informacija za ljude koji bi želeli da prisutvuju ovom događaju (satnica, da li postoji neki prostor predviđen za gledaoce/navijače, itd.)?
Majche
03.02.2022 | 11:59


Da li se zna u koliko sati pocinje takmicenje ?
zvezdarac
03.02.2022 | 11:02


Logično bi bilo da puste amatere da koriste žicu ovih dana radi izvlačenja na Pančić ali čim se takmičari pojave da prosto zatvore za sve osim za organizatore i timove kako bi mogli na miru da je koriste radi treninga pred takmičenje.

Neko je pomenuo OI i kako neće biti dobrih takmičara zbog toga. Glupost. Evropa Kup je "druga liga" (bez omalovažavanja takmičara) tako da oni najbolji svetski skijaši i skijašice svakako ne bi ni bili na Kopaoniku tih dana. S obzirom da Kopaonik i nije planina sa velikim mogućnostima za vrhunsko SPORTSKO alpsko skijanje, Evropa Kup je sasvim dobar događaj (kao što rekoh, za naše kopaonillke prilike). Jedini žal je za našim reprezentativcima koji će biti na OI ali biće i drugih naših takmičara pa će biti prilike za navijanje.

Mogla bi i neka info o stazi u smislu dužine trase predviđene za takmićenje, gde je planiran cilj i šta će biti ako bude magla kao danas.
Goran Tunya (iOS)
02.02.2022 | 20:01


@moron u okviru crne duboke na sam dan takmicenja nece raditi ni zicara. Upitno je da li ce raditi i ostalim danima od 31.01 u to sumnjam da hoce.
moron
01.02.2022 | 18:25


Pošto su uz žičaru "Duboka 1" staze 6, 6a, 6b, 6c, a crna staza je samo staza br. 6, da li će za skijaše u ovom periodu biti dostupne staze br. 6a, 6b i 6c i uopšte žičara "Duboka 1" ?
Perica (iOS)
31.01.2022 | 08:15


Фино је што Копаоник има такмичење. У исто време није индиковано до када ће црна дубока бити затворена? Прошле сезоне је стаза била затворена више од месец дана за народ. После отказаног такмичења стаза је служила за тренирање скијаша и за возикање функционера уместо за људе који регуларно плаћају ски-пас.
sassa
30.01.2022 | 23:16


trebalo i prošle godine ali kada su videli kako se poštuju covid mere ljudi otišli,ajmo sada malo poštovanja covid mera da se ne bi dogodila ista priča
Goran Tunya (iOS)
29.01.2022 | 17:10


@stevs

Sta beze ne radi tada, samo crna Duboka ili?

Rade (Android)
28.01.2022 | 13:06


Sve je to lepo ali počinju Zimske olimpijske igre i svako ko vredi od skijaša je tamo.
breke
20.09.2021 | 16:26


@Nemanja
Bele reke su mogle i da se voze prosle sezone kada je bilo snega, ali ne do kraja vec do stanice gondole (kraj belih reka 1/pocetak belih reka 2). Cak je i ratrak par puta prosao. Gornji deo staze je odlican, ali vec od pola nije bas naivno sto zbog nedostatka snega, sto zbog stena. U svakom slucaju dokle god se ne napravi vestacko osnezavanje te staze, moci ce da se vozi samo kada napada dovoljno snega, a i tada valja pozuriti dok frirajderi ne iskoriste sav sneg.
Nemanja (Android)
20.09.2021 | 12:49


Kada smo vec kod Bele reke da li ove godine planirano da se pusti u rad?


Goran Tunja (iOS)
31.08.2021 | 23:06


Svaka cast Skijalistima Srbije na izuzetnoj saradnji i predusretljivosti. Konacno Kop na svetskoj mapi. Nadam se da ce biti nesto i na Beloj reci, to bi bio pun pogodak.
Драган УРАГАН
10.04.2020 | 22:26


СЈАЈНО... сви ми који обожавамо Копаоник смо заслужили да после толико деценија дочекамо ово smilies/smiley.gif
Bodo
10.04.2020 | 13:54


Do srca čestitam.Pozdrav iz Bl
Brus Li (Android)
09.04.2020 | 08:47


Svaka čast Skijalištu Srbije za trud koji su uložili poslednjih godina i na dobijanju prilike da uvrste Srbiju u organizatore medjunarodnih skijaškh takmičenja.
Napišite komentar (23)
busy
 
Lokacija:

Vrsta smeštaja (516):

Broj osoba:

Datum dolaska:

Datum odlaska:
Hotel Putnik
22.04.2025. 21:20 Temperatura
Sunčana dol.
Temperatura
tačke rose
Slab vetar vlažnost sneg
Slaba kiša 5.7°C 4.2°C 2,6  m/s (ENE) 90% 0cm
Slaba kiša sub.osećaj
3°C
temp. Pančić
4°C
4,4 m/s
(ENE)
pritisak 829,7 hPa staze
0 cm
Kopaonik WebCAM arhiva
INSTALACIJE SKI STAZE SKI PUTEVI UKUPNO KM
0/24 0/49 0/30 0/58.5
(0%) (0%) (0%) (0%)
Sunčana dolina
Malo jezero
Krst
Pančićev vrh
Treska
Duboka 1
Karaman greben
Mali karaman
Mali karaman A
Marine vode A
Marine vode
Karaman
Jaram
Gobelja relej
Gobelja
Kneževske bare
Gondola Brzeće
Gvozdac
Duboka 2
Krčmar
Mašinac
Vučak 2
Traka Jaram
Traka Ski vrtić
Dečji park

Noćna M.jezero
Noćna KGB
Noćna Pančić

Detaljnije >>>
Statistika >>>
Ski mapa >>>
SKI kamere
Na današlji dan 2017. godine na Kopu je palo oko pola metra novog snega i skijalište je opet otvoreno u savršenim uslovima.

SKI kamere
Стварно смо свашта могли да прочитамо на овом форуму и ове сезоне... Све јаче и јаче...

SKI kamere
Kakav snežni krkljanac u Alpima! Metar i više snega. Pih tri godine nista slično da nas zakači.

SKI kamere
@Gasovod "Problem je jer je pre 3 godine urađen gasovod po obodu Kopaonika, Aleksandrovac-Kopaonik-Raška-Pazar. " Pa kako bre covece uradjen pre 3...

SKI kamere
Gasovod je projektovan za transport, kod nas, u uslovima kada je pritisak oko 50 ba a temperatura se drzi na konstantnih 15C. HMZ pored ostalog meri i...

SKI kamere
Komentar nije potreban! Googlajte: Sealioning: pasivno-agresivno iscrpljivanje.

SKI kamere
Molim Infokop da prekine ovu besmislenu raspravu. Kontaktirao sam Nacionalni park Kopaonik i dobio informaciju da gasovod još uvek nije pušten u rad...

SKI kamere
Ja nisam siguran da je taj gasovod uopšte u funkciji. To što je izgrađen ne znači ništa. Toplana u Novom Pazaru koja bi trebalo da bude glavni po...

SKI kamere
Nije do gasovoda. Gledao sam statistike snežnih padavina i na Alpima. Prethodne 3 sezone su u celoj Evropi bile preblematične. Biće boljih zima.

SKI kamere
Sad se vidi koliko nema snega. Bukvalno je par cm prekrilo zemlju i kamen.

SKI kamere
Sezona je mogla lagano do danas da traje