Kopaonik

InfoKOP

Language: infoKOP English  infoKOP Srpski

Popularne teme

Na prodaju hotel Investbanke Štampaj
Image
         Agencija za osiguranje depozita Srbije objavila je tender za prodaju hotela "Investbanka" na Kopaoniku po početnoj ceni od 594 milona dinara.
          Kako se navodi u oglasu objavljenom u Politici, taj hotel sa četiri zvezdice u Starom Rudištu, deo je imovine Investbanke u stečaju, ima ukupnu površinu od 2.239 kvadratnih metara i prodaje se zajedno sa celokupnim inventarom i pravom korišćenja 18 ari zamljišta.
         Uslov za učešće na tenderu je da kupac uplati depozit od 59,4 miliona dinara i dostavi ponudu do 26. septembra.
         Javno otvaranje ponuda zakazano je za 3. oktobar ove godine u prostorijama Agencije za osiguranje depozita u Beogradu, navodi se u oglasu.
Izvor: AOD
 
Rešena dobronamerna kritika Štampaj
Image
          5. decembra 2007. godine objavili smo vest u vezi smeštaja i novogodišnjeg dočeka u JAT apatmanima. U jednom od komenatra devojka pod nadimkom Sonja pohvalila je JAT ali je uputila jednu kritiku vezanu za ulaz u JAT apartmane koji je u senci pa se tamo formira ledena kora koja je jako opasna i zbog koje može doći do padova i povreda gostiju.
          Rukovodstvo JAT-a pročitavši taj komentar brzo je reagovalo i u roku manjem od nedelju dana postavilo dva rukohvata čije slike postavljamo u okviru ove vesti.
          Ovu vest prenosimo i sa ciljem da će i mnoge druge stvari koje se dobronamerno kritikuju na ovom sajtu biti uzete u obzir i pokrenute na bolje. U krajnju ruku to je i jedna od misija ovog sajta da dobronamernom kritikom poboljšamo kvalitet turističke ponude na Kopaoniku.
 
Cenovnici za proleće i leto 2008. Štampaj
Image
          Pogledajte prve cenovnike smeštaja za proleće/leto 2008. godine:
 
 
"Genex" upola cene Štampaj
Image
          Kopaonik će, po drugi put, okušati sreću na tenderu. Agencija za privatizaciju raspisala je drugi tender za prodaju “Geneksove” imovine na Kopaoniku (sada Kompanija “Internacional CG”), i to po ceni od 23 miliona evra. To je čak 22 miliona manje od sume tražene prethodni put.
          Podsetimo, na prvom tenderu, kada su se hoteli “Grand” i “Konaci”, restoran “Zvrk” i stanovi u Raškoj nudili za 45 miliona evra, nije stigla niti jedna ponuda od pet zainteresovanih kupaca, koliko ih je svojevremeno otkupilo tendersku dokumentaciju. Turistički znalci rekli su da je to zbog previsoke cene, pošto je popunjenost smeštajnih kapaciteta, kada nema snega, u pomenutim hotelima svega tri odsto! A zvaničnici su fijasko sa Kopaonikom u martu pravdali političkom situacijom u Srbiji i iščekivanjem rezultata parlamentarnih izbora.
          Sadašnje stanje u preduzeću koje se privatizuje rezultat je lošeg upravljanja poslednjih godina, kada je račun firme često bio blokiran. Naime, kompanija ICG imala je zajednički račun, pa su gubitke drugih pokrivali hoteli, zbog čega nisu imali novca da plaćaju, recimo, dobavljače. Tadašnji zaposleni u “Geneksu” kažu da su hoteli naglo krenuli nizbrdicom kada su staze i skijališta, koji su bili izuzetan prihod, dati na upravljanje novom javnom preduzeću “JP Skijališta”. Hoteli sada rade punim kapacitetom samo zimi, kada ovde borave i britanski turisti po damping cenama. Hotelu je neophodno renoviranje, jer će po novoj kategorizaciji izgubiti još jednu zvezdicu.
          Oni koji žele da postanu novi vlasnici “Geneksove” imovine na Kopaoniku, imaju rok do 22. septembra da dostave svoje ponude. Uslov je, naravno, i licitaciona garancija, ovaj put u iznosu od šest miliona evra.
          Jedan od uslova je i da je ponuđač firma koja posluje na međunarodnom tržištu i raspolaže zaštićenim znakom (brendom) u odmorišnom hotelijerstvu sa najmanje četiri internacionalne zvezdice. Uz to i da posluje sa najmanje deset hotela u odmorišnom hotelijerstvu, od kojih svaki mora imati četiri zvezdice.
          Investicionim programom je predviđeno da novi vlasnik zadrži postojeće funkcije hotela i apartmana najmanje sledećih deset godina. Zatim, da obezbedi nivo kvaliteta od najmanje četiri međunarodne zvezdice za hotel “Grand” u roku od dve godine od dana preuzimanja, a za hotel “Sunčani vrhovi” u roku od tri godine.
          Minimalne obaveze iz socijalnog programa koje svaki ponuđač mora u potpunosti da prihvati jesu preuzimanje 253 zaposlena u preduzeću, sa imovinskom celinom koja se prodaje. 
          Hotel “Grand” je površine 18.237 kvadrata, dok se hotel “Sunčani vrhovi” poznat kao “Apartmani konaci”, sastoji od šest međusobno povezanih polukružnih paviljona ukupne površine od 29.635 kvadrata. Na prodaju se nude i 102 stana, ukupne površine 2.743 kvadrata.
Izvor: Novosti
 
Za predstojeći vikend na raspolaganju osam žičara Štampaj
Image
          Od danas i za predstojeći vikend, ukoliko to vremenske prilike dozvole, radiće sve žičare koje su i danas puštene u pogon. To su Malo jezero, Pančić, Karaman greben, Mali karaman, Marine vode, Karaman, Duboka II i Mašinac. Radno vreme žičara je od 9-15:30h.
 
<<  < Prethodna 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Sledeća >  >>

Rezultati 208 - 216 of 437

Marketing

Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing

Utisci sa Kop-a

Upišite i čitajte utiske iz sezone 2010.

Komentari

SKI kamere
I ja bih krenuo put Kopa nego me plasi ovaj sneg n...
Tri nove žičare za...
Hoce li biti igde prostora za freeride? LAvine pos...
Kopaonik: Cene zima ...
jesu li skijalista privatizovana pa kostic objavio...
Kopaonik: Cene zima ...
Gde vi živite!?
Kopaonik: Cene zima ...
Doći ću na Kopaonik sa porodicom i ove godine ka...
Kopaonik: Cene zima ...
Kad ce vec jednom da me poslusaju. Sezonski pass t...
SKI kamere
To sto je slika sa Jarma pod snegom i nije toliko ...
Utisci sa Kopaonika!
Nove cene ski pass-a i smeštaja. "Isplati" se za ...
SKI kamere
na jarmu se prave hoteli a objekat gde je bila cam...
Kopaonik proleće/le...
Preslatko je i toplo
Kopaonik: Cene zima ...
hahaha ....vidimo se u Les Arces...uplacen fenomen...
Kopaonik: Cene zima ...
Ski pas je zaista pristupacan podrzaumevajuci da v...
Kopaonik: Cene zima ...
za ove pare cu da idem u italiju ili francusku!!! ...
Kopaonik: Cene zima ...
cene su kao u alpima
Kopaonik: Cene zima ...
sramota!sami krojite svoju sudbinu!

TV KOP

tvkop-logo.gif

Kopaonik vreme

h

Temperatura:
Vetar:
()
Vlažnost:
Opis:
Sneg:
- cm
Prog.:
12 °C / 18 °C Poslepodnevni pljuskovi
Izvor:

Kopaonik webcam

 JAT web kamera Kopaonik
Kamera sa JAT-a
JAT web kamera Kopaonik
Kamera sa JAT-a #2

Face & Twitter

InfoKOP stranice

Srpski: www.infokop.net
Mobile: wap.infokop.net

Preuzmite vesti

Prijava






Zaboravili ste lozinku?
Nemate nalog? Napravite nalog

Statistika

Posetilaca: 114
Uk. poseta: 4866956