Kopaonik

infoKOP

English - Kopaonik infoKOPSrpski - Kopaonik infoKOP

Početna arrow Info arrow infoKop vesti arrow Novinski članci arrow Pisanje infoKOP-a ima odjeka
Pisanje infoKOP-a ima odjeka Štampaj
Image
          "Skijališta Srbije" domaćim gostima skupo naplaćuju uživanje u skijanju, dok strani turisti kod njih imaju "povlašćen" tretman! Srbi na Kopaoniku, po zvaničnom cenovniku "Skijališta", šestodnevni ski-pas u januaru plaćaju 8.000 dinara, a Englezi, na primer, isti ski-pas plaćaju oko 1.100 dinara manje.
          Naime, na sajtu turističke agencije "Tomson", čije je sedište u gradu Surej, nedaleko od Londona, u ponudi za zimsku sezonu nalazi se i skijanje na Kopaoniku. Aranžman od šest dana obuhvata i ski-pas koji košta 58 funti, što je samo 6.900 dinara. U odnosu na Srbe, oni praktično poslednji dan skijaju potpuno besplatno!!!
          Ivan Novković, direktor prodaje "Skijališta Srbije", i pored tih informacija tvrdi da su cene ski-pasa iste za sve.- Do 28. decembra ski-pas nismo ni naplaćivali, jer nije bilo snega. Od 29. decembra do 3. januara ski-pas smo prodavali sa popustom od čak 45 odsto, a sadašnja cena šestodnevnog ski-pasa od 8.000 dinara uvedena je tek 4. januara, kada je većina staza bila pokrivena snegom. Cene koje smo istakli na našem sajtu iste su za sve i nema razlike da li ski-pas plaća stranac ili naš turista - kaže Novković.
          Ivan Novković, direktor prodaje "Skijališta Srbije", kaže za Press da od dvadesetak staza na Kopaoniku četvrtina ne radi.- Ne rade staze Bela reka, Ledenica, Gvozdac, Krčmar i Duboka I, na kojoj žičara nije završena. Neke staze delimično smo prekrili veštačkim snegom, a oni koji skijaju mogu da koriste 16 žičara i dva ski-lifta. Zasad nemamo uslova da veštačkim snegom pokrijemo udaljene i teške staze, jer uz te staze ne postoji vodovodna mreža koja je neophodna za pravljenje veštačkog snega - tvrdi Novković.
          Press je nazvao i englesku agenciju "Tomson". Službenik u toj agenciji potvrdio nam je, međutim, da je cena šestodnevnog ski-pasa za njihove klijente 58 funti.
          Kod nas se uz aranžman rezerviše i ski-pas, i to po ceni od 58 funti. Ski-pas klijent kupujete direktno na Kopaoniku ,i to po ovoj ceni po kojoj ga je i rezervisao - jasni su u "Tomsonu". U ovoj agenciji dodaju da oni ne znaju kolike su zvanične cene šestodnevnog ski-pasa za Srbe.
          S druge strane, domaće turističke agencije ne prodaju ski-pas kao deo zimskog aranžmana, već naglašavaju da se on kupuje na licu mesta.
U "Kon Tikiju" kažu da je ski-pas odvojen od aranžmana i da o tome brine putnik kad stigne na planinu.
          Kod nas uplaćujete aranžman, čija cena zavisi od hotela i trajanja odmora, a ski-pas plaćate sami kad stignete na Kopaonik. Cena šestodnevnog ski-pasa za odrasle u januaru je 8.000 dinara - kažu u "Kon Tikiju".
Aleksandra Jevđević iz "Džoli travela" kaže da mogućnost grupne kupovine ski-pasa postoji, ali da za to agencije moraju da traže posebnu dozvolu.
          Ako agencija hoće da kupi ski-pas za grupu, mora od "Skijališta" da traži posebnu dozvolu, međutim, to je komplikovano za nas jer "Skijališta" stalno menjaju cene. Zato smatramo da je lakše da naši turisti ski-pas kupe direktno u predstavništima "Skijališta Srbije", jer se tako u zavisnosti od toga da li ima snega i koja je cena mogu odlučiti za opciju koja im najviše odgovara - kaže Jevđevićeva. Ona dodaje da je čula da stranci, a naročito Englezi, imaju mnogo povoljnije uslove za skijanje na Kopaoniku.
Izvor: Press
Čitanja: 1265
feed9 Komentari
Bela
14.01.2007. u 09:32
Glasova: +0

Pitanja za Bojana.
U kom periodu (mesecu) je cena apartmana na Kopu 14.800,00 dinara za 4 osobe, koji je to tip apartmana (0+0, 0+1 ili neki drugi)?
Cak i kad saberem 185 (apartman) + 4x40 (prevoz) + 2x100 (odr ski pas) + 2x80 (dec ski pas) + 150 (hrana)= 855 evra.

Prijavite komentar
glasaj protiv
glasaj za
oki
13.01.2007. u 16:02
Glasova: +0

svi mi bi voleli da vozimo mercedesa a jedva za ficu skupimo i time se tesimo
tako su na kopu staze grbave velika guzva na zici i samo onaj koji skija od 9 ujutro do 9 30 moze da uziva
sad neka mi neko kaze uzivanje tokom celog dana na skijama ili samo sto ugrabis ujutro
ja sam bio za novu godinu za 4 clanu porodicu u invest banci hotelu cena je oko 55 000 za renoviran hotel pocepanih krevata raspalih duseka istrulenje kuhinje i nikakvog spavanja
i vi to zovete odmorom
a prosle godine sam ja i supruga mi bili u hotel termag jahorina sve je extra od osoblja do same salvete kartica za ulazak u sobu 10 vrsta jela bazen sauna garaza za auto za 80 e
dnevno a ski pas duplo jeftiniji
i uvek ima snega
to je odmor kao da sam bio 3 dana a ne jedan dan
zato je u ino to kao skuplje za pojedince a za one koji nisu sigurni probajte jedan je zivot nismo vise pod embargom ljudi obicite malo svet da vidite kako drugi zive krivo mi je kad kazu da smo mi zaostao narod nije tacno mi smo protivnici samih sebe samo da se uzmu pare pa makar i nevaljalo
zato nam i kop propada

Prijavite komentar
glasaj protiv
glasaj za
Bojan87
12.01.2007. u 17:51
Glasova: +0

Evo racunice koliko izadje skijanje na Kopu.
Smestaj u Jat Apartmanima 185E za 4 osobe 7 dana. Za prevoz treba izdvojiti nekih 40E. Dva ski pasa za odrasle iznose za 6 dana 100E i dva decija po 80E. Za hranu neka treba da se izdvoji jos 150E. To sve ukupno iznosi oko 750E. To sam izracunao za cetvoroclanu porodicu gde svi skijaju, mada mene izadje jeftinije posto skijamo samo nas dvoje od cetvoro.

Znaci dolazimo do zakljucka da je skijanje na kopu jeftinije za 500E.

Ne kazem da su uslovi za skijanje u inostranstvu mnogo povoljniji, ali za to placamo 500E vise.

Prijavite komentar
glasaj protiv
glasaj za
Krecha86[ski manijak]
12.01.2007. u 17:00
Glasova: +0

Potpisujem sve sto su Milos i kolega skimanijak napisali...i samo da dodam da su Manijaci skijali u Madonni di Campiglio 6 dana za 210 evra (ski pass-skirama dolomiti+apartmani) gde sam se za tih 6 dana naskijao vise nego na Kopu za ceo svoj zivot (a isao sam svake godine od 1990-2006). Tako da price da je Kop jeftiniji od inostranstva ne stoje...a naravno ne racunam cekanje u redu 45min. ulje koje kaplje sa zicara, stoka koja vozi motorne sanke posred staze itd. itd. itd.....

Prijavite komentar
glasaj protiv
glasaj za
Milos
12.01.2007. u 14:45
Glasova: +0

U Tinju je 4-krevetni apartman u martu ispod 300 evra za 7 dana, a ski pas za 4-clanu porodicu (dvoje odraslih dvoje dece) 500 evra i put kolima je jos oko 250 sve sa gorivom i putarinama, hrana iz supermarketa (plus jos koji caj i kafa na licu mesta) jos 150 evra za sve sto mu ukupno dodje 1200evra. E sad bas da vidim slicnu racunicu za Kopaonik.

Prijavite komentar
glasaj protiv
glasaj za
Odisej
12.01.2007. u 11:41
Glasova: +0

Da, lepo je u Tinju, samo sto aranzman izadje nekih 500 evrica po osobi, pa puta 4 clana porodice,...
Moze li to priustiti sebi prosecna srpska porodica?

Prijavite komentar
glasaj protiv
glasaj za
Odisej
12.01.2007. u 11:36
Glasova: +0

Podsetio bih sve posetioce ovog sajta i teme da se svojevremo digla velika prasina oko putarine u Srbiji pa je cak sa vrlo visokog polozaja EU insistirano da se cene putarine u Srbiji izjednace za gradjane Srbije i strance.
A sada se pravi "ustupak" englezima koje, ruku na srce, bas nesto zabole jel` ski-pass 58 ili "cak" celih 60₤!?!
Ovo je "Orvelova Srbija"!

Prijavite komentar
glasaj protiv
glasaj za
skimanijak
12.01.2007. u 11:13
Glasova: +0

Na Kop nisam odlazio od 1993. do pre 2 godine. Razlog: išao sam tamo gde rade sve žičare, gde nema reda na liftu, gde ima mnogo staza, gde te ne deru za skipas, gde nema bambi kupa,. gde te ne deru po kafićima, restoranima i hotelima... Sada zbog prinove u porodici moram da pretrpim Kopaonik na kojem se remontuju glavne žice u sred sezone, gde plaćam ski pas skuplje od stranaca, gde će da se vozi bambikup, gde te deru i u bezveznim konacima i kafićima.... Vi koji možete da birate budite pametni: idite ne Borovec, Banjsko, Alpe, idite bilo gde samo ne na Kop. Ja sam prošle godine našao izlaz što sam nakon maltretiranja na Kopu otišao u aprilu u Tinj u Francusku. Samo jednu stvar da vam kažem: šesti, poslednji dan na skijanju mi se više nije ni skljalo koliko sam se naskijao. To ću učiniti i ove godine, a tamo skipas jeste jeftiniji od Kopa, a možete preći i na Val d Izer jer su skijališta povezana.

Prijavite komentar
glasaj protiv
glasaj za
Dragan
12.01.2007. u 11:10
Glasova: +0

Pa ajde da neko proba da kupi ski-pass vec jednom, mora da ima barem jedan srbin sa UK pasosem, pa da vidimo u cemu je fora iz prve ruke!
(Mada ne mora ni srpski, moze bilo koji "EU" pasos da se proba...)

Prijavite komentar
glasaj protiv
glasaj za

Napišite komentar
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
smanji | povećaj
 

busy
 

Marketing

yachtingadria
Naša Kuća
SkiKop
Caffe EXIT
Vila Nikola
Velvet Sport Kopaonik
Velvet Sport Kopaonik

Utisci sa Kop-a

Upišite i čitajte utiske iz sezone 2007/2008.

Kopaonik webcam

slika od: 09.07. 02:45
 JAT web kamera Kopaonik
Kamera sa JAT-a
JAT web kamera Kopaonik
Kamera sa JAT-a #2
Pancicev vrh
Pančićev vrh
Pogledajte arhivu:

Komentari

Topi se „Grand”
pa i treba da se istopi kad u okolini na svakom me...
Nove kamere sa Kopao...
Kako vidim na sajtu Skijalista kamera radi.
Apartmani "Vila KOST...
prici ovom objektu je velika avantura.arhitektura ...
Planinska kuća "KOM...
soco je veliki prevarant, a njegova zena neljubazn...
Topi se „Grand”
Pa topi se kad su oni Konaci raspad. Treba srušit...
Konak "DOBRODOLAC"
Interesuju me srednje cene smestaja sredinom avgus...
Hotel "Olga Dedijer"...
Ako cemo iskreno,hotel,,Olga Dedijer''je jedan od ...
Novak Đoković na K...
Sve pohvale za Noleta, bez premca najbolji igrac d...
Cenovnici leto 2007.
Kad ce cene za letnju sezonu?
Maskota ski centra K...
Baš su se otvorili... Siguran sam da će i masko...
Maskota ski centra K...
Da ovaj konkurs nije neka skrivena kamera?!!!Jer n...
Maskota ski centra K...
Menadzment sa Kopa je bio i ostao u kamenom dobu.....
Konak "DOBRODOLAC"
ja sam tamo bio i bilo je super ima veliki bazen i...
Maskota ski centra K...
@guti: kao sto je danko rekao dole, i za imlek su ...
Maskota ski centra K...
Ja ne znam ljudi kako vam vise ne dosadi da smo pl...

Kopaonik vreme

SREDA 09.07.2008 u 03:00 h

Temperatura:
9 °C
Vetar:
1 m/s (NE)
Vlažnost:
100 %
Opis:
Magla
Sneg:
0 cm
Prog.:
8 °C / 14 °C Mogući pljuskovi

Kursna lista

 
 kupovni
 prodajni
EUR  
  78.727
  79.201
GBP  
  98.953
  9.5491
USD  
  50.116
  50.417
CHF  
  48.805
  49.098
09.07.2008.  (Kursna Lista)

Cene goriva AMSS

Premium
110,7 din
Bezolovni
110,7 din
Dizel D-2
97,00 din
EKO 3 Dizel
101,3 din
Evro Dizel
106,3 din

InfoKOP stranice

Srpski: www.infokop.net
Mobile: wap.infokop.net

Statistika

Posetilaca: 1
Uk. poseta: 1388359