Kopaonik

InfoKOP

Language: infoKOP English  infoKOP Srpski

Popularne teme

Razmena

Najsmesniji domaci video klipovi! kobajagrande.com
SKI Portal 
GSS 
MegaSun
Boox  
banjesrbije.net 
Mrzim.com - recite svetu koga mrzite, bice Vam lakse  
Skijanje u BiH 
 
 

Marketing

 Zauzmite pred zimsku sezonu poziciju sa Vašom reklamom po povoljnim uslovima na najposećenijem i najažurnijem sajtu koji se bavi zbivanjima na Kopaoniku >>>

WAP stranica

 Posetite nas i putem wap stranice prilagođene mobilnim tel. wap.infokop.net na kojoj možete videti vesti, vreme, ski info, web cam ili uneti utisak sa Kopaonika.

Galerija

 InfoKop sajt sadrži i jednu od najvećih galerija Kopaonika. Od preko 4000 fotografija jedan deo čine i slike naših posetilaca. Registrujte se i pošaljite i vaše fotografije.
Divlja gradnja sve više ugrožava prirodni rezervat
06.11.2006. u 00:20
Image
          U prethodnih 20 godina na Kopaoniku je nelegalno izgrađeno više od 2.000 objekata i neodlučnost države da se uhvati u koštac sa ovim problemom vodi ka ekološkoj katastrofi ovog jedinstvenog prirodnog rezervata, upozorio je direktor Nacionalnog parka Dragan Karović. On je u izjavi Tanjugu ukazao da je potez između Lisine i Čajetinske česme, sa preko 1.900 bespravno podignutih objekata, najveće divlje naselje na Kopaoniku. Tim prostorom ne gazduje "Nacionalni park Kopaonik", pa se naselje širi iz godine u godinu.
          Osnovni problem divljih naselja na Kopaoniku je u tome što nije rešeno pitanje otpadnih voda, centralne deponije i drugih uslova neophodnih za normalan život u urbanim sredinama, pa se zagađuju šume i pašnjaci i ceo regionalni eko-sistem.
          Na teritoriji koju kontroliše preduzeće "Nacionalni park" izgrađena su u poslednjoj deceniji 103 bespravna objekta i formirala su se naselja Ciganska reka, Gvozdac i Pajino preslo. Najupečatljiviji primer nelegalne gradnje je četvorospratni objekat od preko 2.000 kvadratnih metara, čija je izgradnja u završnoj fazi, preko puta samog hotela "Putnik" - rekao je Karović.
          On je ukazao da u prethodnom periodu nadležni organi nisu srušili nijedan objekat divlje gradnje na Kopaoniku, koji samo tokom zimske sezone poseti više od 10.000 turista iz zemlje i inostranstva.
          Zbog zagađenosti vode, zemlje i vazduha, na Kopaoniku je ugrožen opstanak 1.350 biljnih i više od 100 životinjskih vrsta, od kojih su mnoge prave prirodne retkosti.
Poslednji put ažurirano ( 06.11.2006. u 00:26 )
 
Srpski turizam na sajmu u Londonu
05.11.2006. u 00:00
Image
          Turistička ponuda Srbije biće predstavljena na sajmu World turizm market (WTM) u Londonu od 6. do 9. novembra.
          Turistička organizacija Srbije saopštila je da će srpska turistička ponuda biti predstavljena na jedinstvenom štandu, koji je dizajniran tako da predstavlja celinu turističke ponude Srbije, podeljenu na četiri regiona - Beograd, Vojvodinu, jugoistočnu i jugozapadnu Srbiju.
          Učesnici na štandu turizma Srbije, pored Turističke organizacije Srbije i Turističke organizacije Beograda, biće i Turistička organizacija Vojvodine, Turističko-informativni centar Novi Sad, Jat ervejz, Univerzijada 2006, agencije Džoli trevel, Argus turs, Glob Metropoliten turs, Magelan korporejšn i hotel Aleksandar Palas iz Beograda. 
          Svakoga dana, za vreme trajanja sajma, na štandu Srbije biće organizovana promocija turističkih regiona, kroz video prezentacije, promocije vina i degustaciju nacionalnih specijaliteta, muzički program orkestra Dejana Petrovića, te prezentacije suvenira specifičnih za određene regione. 
          Srbiju je za osam meseci posetilo 12 odsto više turista iz Velike Britanije nego u istom periodu prošle godine. 
          WTM jedan je od najvećih međunarodnih sajmova turizma, koji je otvoren samo za poslovne ljude i predstavnike medija i na kome se prošle godine predstavilo 5.602 izlagača iz 202 zemlje na 622 štanda.
Izvor: B92

Poslednji put ažurirano ( 05.11.2006. u 00:04 )
 
Na Kopaonik nikako bez zimske opreme
03.11.2006. u 18:39
Image
           Sneg od pretprošle noći neprekidno pada na Kopaoniku i dostigao je 15 centimetara, a preko Jarma na kolovozu ga ima u visini od pet centimetara. Služba "Kruševac puta" neprestano čisti sneg i zasipa solju. Na Kopaoniku je juče duvao jak vetar, vidljivost je bila 50 metara, a u 16 sati bilo je minus tri. Iz "Kruševac puta" upozoravaju da putnici ka Kopaoniku treba da se "naoružaju" zimskom opremom. Posebno je otežan pravac iz pravca Brzeća, pa se saobraćaj uglavnom odvija preko Jošanice ka Raškoj.
Izvor: n R. B. (Sina)
Poslednji put ažurirano ( 03.11.2006. u 18:41 )
 
Hidrometeorološki zavod Srbije
03.11.2006. u 14:58
Image
          Od danas na infoKOP stranicama možete pratiti najtačnije vremenske podatke koje preuzimamo sa Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije. U bloku sa desne strane koji se automatizovano ažurira možete videti trenutno stanje svih vremenskih prilika sa hidrometeorološke stanice na Sunčanoj dolini uključujući za nas najinteresantniji podatak visinu snežnog pokrivača.
Poslednji put ažurirano ( 03.11.2006. u 18:54 )
 
Izmenile trasu
02.11.2006. u 16:29
Image
          U opštem urbanističkom haosu, kad pred nemilosrdnim građevinarima stradaju čitavi parkovi i stoletni drvoredi, vest sa Kopaonika može se svrstati u rubriku tipa "verovali ili ne". Naime, radnici kraljevačke "Amige" delimično su izmenili trasu žičara na kopaoničkim stazama "Duboka jedan" i "Duboka dva" da bi sačuvali retku vrstu ljubičice, koja u Evropi cveta samo na "krovu Srbije", odnosno vrhu Kopaonika.
         Oni, inače. gotovo bez prestanka izvode građevinske radove na izgradnji najmodernijih žičara, isklopivih četvoroseda, koji prve smučare treba da prime polovinom decembara, na Svetog Nikolu, Najgrublji radovi su već pri kraju, a početkom narednog meseca treba da započne sklapanje opreme.
         Sudeći po tempu kojim radovi odmiču, gotovo da sam siguran da će sve biti gotovo kako je i predviđeno i dogovoreno. Radnici ne odlaze sa gradilišta ni kada pada kiša - naglašava Ljubiša Jovanović, direktor JP "Skijališta Srbije".
         Kada budu gotovi radovi kopaoničke žičare će moći da prevezu 26.000 smučara na čas, što je više nego u drugim balkanskim centrima - ističe Jovanović.
         Ovaj važan posao poveren je kraljevačkom preduzeću "Amiga", a na gradilištu se svakodnevno nalazi stotinak radnika i dvadesetak građevninski mašina. Nema zastoja u radu, obećali smo da će sve biti gotovo polovinom decembra i tako će i biti. Divim se svojim radnicima, koji građevinskim mašinama idu tamo gde neko ne bi smeo ni peške. Nadam se da nas u radovima neće omesti neočekivane snežne padavine, kaže Miroslav Tlačinac, vlasnik preduzeća "Amiga".
         Osim o ljubičicama, ranici iz Kraljeva moraju da vode računa i o bombama. Hvala Bogu, ovaj deo terena je očišćen pre našeg dolaska, ali vodimo računa o svakoj kretnji izvan obeleženog prostora. Svakog dana pregledamo teren, pa onda krenemo sa građevinskim radovima, kažu radnici "Amige".
Izvor: Kurir
Poslednji put ažurirano ( 02.11.2006. u 17:02 )
 
EXPO-ZIM
31.10.2006. u 19:15
Image
          Sajam zimsko sportsko-rekreativne opreme, zimskog turizama i rekreacije, razmene polovne i prodaja nove opreme pod nazivom Expo-zim održaće se i ove godine u Hali I Beogradskog sajma u periodu od 30. novembra do 3. decembra 2006. godine.
          Prošlogodišnji Expo-zim posetilo je 14.855 zaljubljenika u zimski sport, a na 2.635m2 zatvorenog prostora izlagalo je 49 izlagača.
           Opis sajma: 
  • Sajam zimske sportske opreme i rekvizita i ponuda zimskog turizma.
  • Prodaja nove opreme za zimu i zimske sportove (skije, cipele, klizaljke, snowboard, jakne, kombinezoni, sanke, rukavice, naočare, kape itd).
  • Ponuda i prodaja turističkih aranžmana
  • Razmena i prodaja polovne sportske opreme
  • Modne revije
  • Prezentacija nove opreme i rekvizita
Poslednji put ažurirano ( 01.11.2006. u 00:57 )
 
Prvi sneg
30.10.2006. u 15:30
Image
          Danas, 30. oktobra, sredinom dana, promicao je na Kopaoniku prvi ovosezonski sneg. Magla, temperatura od -2°C i severni vetar od 6 m/s davao je subjektivni utisak od čak minus osam stepeni ispod nule po celzijusovoj skali. Čini se da prava zima, na radost svih nas ljubitelja zimskih sportova, kuca na naša vrata. Dočekajmo je spremno :)
Poslednji put ažurirano ( 30.10.2006. u 16:06 )
 
Izgradnja novih žičara - izveštaj
29.10.2006. u 19:24
Image
          Naš prijatelj sa foruma Peđa (pedja5) posetio je Kopaonik u periodu 19. do 21. oktobra i poslao nam seriju fotografija i informacije o gradnji novih žičara Duboke I i Duboke II.
          Radovi teku nekim odrđenim (sporim) tempom. Stari tanjir sa Duboke I je skinut i prave se betonske osnove za stubove. Na slikama su osnove za dva poslednja stuba. Pošto je nemoguće svuda spustiti kamion sa betonom napravljen je cevovod kojim se isti transportuje. Odatle se lepo vidi Krčmar, a dobra vest je da je žičara toga dana testirana.
          Sa Duboke II je skinuta stara žica i dva poslednja stuba. Postavljane su betonske armature za novu zicu. Tempo izgradnje je isti kao i za Duboku I.
            Slike možete pogledati klikom na detaljnije...
Poslednji put ažurirano ( 29.10.2006. u 19:52 )
 
<<  < Prethodna 51 52 53 Sledeća >  >>

Rezultati 409 - 416 of 424

Marketing

Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing

Utisci sa Kop-a

Upišite i čitajte utiske iz sezone 2010.

Komentari

Utisci sa Kopaonika!
Cene kao u jeku sezone na Alpima
Ski škola
Probajte sledeci put kod nekog ucitelja koji ima l...
Utisci sa Kopaonika!
-8 sneg pada, prava zimska idila.
Utisci sa Kopaonika!
E sad zasto su Slovenci i Hrvati skijaska nacija a...
Utisci sa Kopaonika!
I naredna sedmica će ostati u dobrom pamćenju. N...
Utisci sa Kopaonika!
Prodje nedelja koja će ostati upamćena samo po d...
Utisci sa Kopaonika!
Nadovezujuci se na donju pricu o Sloveniji kao ski...
Konak "DOBRODOLAC"
Naravno da nema komentara pošto su bili negativni...
Hotel "Olga Dedijer"...
Bili smo u toku raspusta u ovome hotelu ,topla atm...
Utisci sa Kopaonika!
Jutros sve ispeglano za 10. Od Pancica do Gobelje....
Utisci sa Kopaonika!
@el gladijator Citao sam do pola tvoj utisak, i on...
Utisci sa Kopaonika!
Pozdrav svima! Od nedavno pratim sajt s obzirom ...
Utisci sa Kopaonika!
@Ljuba: Pogledaj web kamere... vidi se asfalt na p...
Utisci sa Kopaonika!
Ej drugari, dosadni ste vise sa tim Alpima. Odoh u...
Utisci sa Kopaonika!
Redovno pratim ovaj sajt već tri godine unazada i...

TV KOP

tvkop-logo.gif

Kopaonik vreme

SUBOTA 13.03.2010 u 00:00 h

Temperatura:
-7 °C
Vetar:
2 m/s (NW)
Vlažnost:
92 %
Opis:
Slab sneg
Sneg:
67 cm
Prog.:
-9 °C / -4 °C Promenljivo oblačno
Izvor:

Ski Info

12.03.2010. u 9:00h
01 02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22
detaljan skiinfo>>
grafički prikaz>>

Kopaonik webcam

 JAT web kamera Kopaonik
Kamera sa JAT-a
JAT web kamera Kopaonik
Kamera sa JAT-a #2

Face & Twitter

Kursna lista

 
 kupovni
 prodajni
EUR  
  99.585
  100.18
GBP  
  109.45
  110.11
USD  
  72.727
  73.164
CHF  
  68.055
  68.464
13.03.2010.  (Kursna Lista)

InfoKOP stranice

Srpski: www.infokop.net
Mobile: wap.infokop.net

Preuzmite vesti

Prijava






Zaboravili ste lozinku?
Nemate nalog? Napravite nalog

Statistika

Posetilaca: 94
Uk. poseta: 4454654